Naujienos

PRANEŠIMAS DĖL LIETUVOS OPTOMETRININKŲ ASOCIACIJOS IR LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKOS BENDRADARBIAVIMO

 

 

Mieli kolegos! Nuo 2022 m. birželio 1 d. startuoja Lietuvos optometrininkų asociacijos (LOA) ir Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) projektas, skirtas pacientams, negalintiems skaityti įprastai. Projekto tikslas - pasitelkiant optometrininkus, pacientams, dėl laikinų ar negrįžtamų regos pakitimų negalintiems skaityti įprastai, pasiūlyti alternatyvų skaitymo šaltinį - garsines ELVIS knygas. ELVIS - tai Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema. Apie ELVIS | ELVIS (elvislab.lt)

 

Optometrininkas, savo praktikoje, susidūręs su pacientu, kurio regos aštrumas (visus) binokuliariai su maksimalia korekcija ir maksimaliomis paciento pastangomis iš 40 cm. atstumo yra 0,4 ar mažiau, gali išrašyti Pažymą dėl rekomenduojamos virtualios bibliotekos ELVIS prieigos. Pažymos formą rasite svetainės meniu - Vieši asociacijos dokumentai

 

Pažymoje laikiniems regos pakitimams, kuriuos gali įvertinti optometrininkas, priskiriama abipusė katarkta, kuriai esant, rekomenduojama laikina 6 mėn. ELVIS prieiga, kol pacientui bus atlika vienos akies katarkos šalinimo operacija. 

 

Apie pacientui išduotą Pažymą ir jos terminą optometrininkas privalo įrašyti paciento Optometrinės apžiūros kortelėje. 

 

Pažyma išduodama pacientui, su kuria jis kreipiasi į ELVIS administruojančias įstaigas pažymoje nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą arba registruojasi internetu.

 

Kilus klausimams, susisiekite:  optometrininkuasociacija@gmail.com arba +370 686 84452.

 

 

Optometrininkų įžvalgos: pandemija „padovanojo“ sausų akių sindromą, daugėja vaikų regos sutrikimų
Sveikiname!

Švenčiame Pasaulinę optometrijos dieną!

VASPVT prie SAM atkreipia visų asmens sveikatos priežiūros įstaigų dėmesį, jog iki 2022 m. rugsėjo 1 d. visos įstaigos privalo sudaryti sutartį dėl naudojimosi Sveikatos apsaugos ministerijos valdomos Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacine sistema (toliau – ESPBI IS) ir pildyti elektroninius dokumentus bei teikti jų duomenis į šią sistemą.

plačiau
Kasmetinė Lietuvos optometrininkų asociacijos konferencija ir visuotinis susirinkimas jau šį balandį!
Kasmetinė Lietuvos optometrininkų asociacijos konferencija ir visuotinis susirinkimas jau šį balandį!

Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Optometrininko praktikos aktualijos 2022“, kuri vyks 2022 m. metų balandžio 3 d. Radisson viešbučio Konferencijų centre, Kaune. Po dviejų metų pertraukos renginys vyks gyvai be galimybės jį stebėti nuotoliniu būdu. Konferenciją organizuoja Lietuvos optometrininkų asociacija ir Vilniaus universitetas.

Programoje gausu aktualių temų ne tik optometrijos specialistams, bet ir gydytojams oftalmologams bei bendrosios praktikos slaugytojams. 

Daugiau informacijos rasite "Renginių" skiltyje.

Kviečiame teikti pranešimų temas

2022 m. balandžio mėnesį organizuojamai GYVAI kasmetinei optometrijos specialistų konferencijai kviečiame teikti pranešimų temas asociacijos valdybos vertinimui iki š.m. vasario 14 dienos el. paštu optometrininkuasociacija@gmail.com . Laiške prašome nurodyti pranešimo temą, santrauką bei pranešimo trukmę. 

 

Asociacijos valdyba

SVARBU: paskutinė galimybė registruotis Optometrija 1 arba Optometrija 2 kursų programoms

 

Kaip žinia, visi Lietuvos optometrininkai Šiaulių universiteto absolventai, jau praktikuojantys ar ketinantys užsiimti optometrininko praktika ir iki 2023 m. sausio 1 d. įgyti asmens sveikatos priežiūros praktikos licenciją, privalo baigti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto organizuojamus optometrininko profesinės  kvalifikacijos tobulinimo kursus Optometrija 1 arba Optometrija 2.

 

Teisę verstis optometrininko praktika turi asmuo, atitinkantis šias sąlygas:

  1.  Įgijęs optometrininko profesinę kvalifikaciją;
  2.  Turintis galiojančią asmens sveikatos priežiūros praktikos licenciją verstis optometrininko praktika pagal optometrininko profesinę kvalifikaciją.

 

Kolegas, kurie dar neišklausė šių kursų programų, kviečiu suskubti ir iki 2022 m. vasario 14 d. susisiekti su kursų vadovu dr. Sauliumi Galgausku el. paštu: saulius.galgauskas@gmail.com ir informuoti apie savo ketinimą registruotis kursų programai.  

 

V-813 Dėl Lietuvos medicinos normos MN 166:2018 „Optometrininkas“ patvirtinimo (lrs.lt)

 

Asociacijos prezidentė Vaida Kačergienė

Švenčiame PASAULINĘ REGOS DIENĄ

Mieli kolegos! Pasaulio sveikatos organizacija kasmet antrąjį spalio ketvirtadienį skelbia Pasauline regos diena. Sveikiname visus Jus kasdieniu savo darbu, profesionalumu ir atsidavimu profesijai prisidedančius prie mūsų visuomenės akių ir regos sveikatos išsaugojimo. Pagarba Jums visiems, atliekantiems šią kilnią misiją!!!

 

https://www.who.int/news-room/events/detail/2021/10/14/default-calendar/world-sight-day-2021?fbclid=IwAR3CyiapuL6ztkMHOzaLJBK-Mc1IMZ7ReBfwO_FeyeiDxH8kWM_nd4T226Q