Naujienos

Sveikos akys - sveikas regėjimas - sveikas gyvenimas

Artėja optometrininkų ir kitų asmens sveikatos priežiūros specialistų licencijavimas
Registracijos sistema dėl profilaktinio COVID-19 testavimo
NAUDOTOJO INSTRUKCIJA - SPAUDO NUMERIO SUTEIKIMAS
ECOO 4-asis mėlynosios knygos (Blue Book) leidimas. Nauji lyginamieji duomenys apie optikos ir optometrijos situaciją Europoje

Lietuvos duomenys apie optometrijos situaciją pirmą kartą įtraukti į europinio masto leidinį:

https://www.ecoo.info/wp-content/uploads/2020/10/ECOO-BlueBook-2020_website.pdf

Optometrininko vaidmuo pirminėje asmens sveikatos priežiūroje
Optometrininko vaidmuo pirminėje asmens sveikatos priežiūroje

 

Kovo 23-oji – Pasaulinė optometrijos diena

 

Minėdama Pasaulinę optometrijos dieną, Ilinojaus Optometrijos koledžo profesorė Sandra Block pabrėžia optometrijos specialistų svarbą pirminėje regėjimo priežiūroje.

 

Visų pirma, norėčiau pasveikinti visus optometrininkus su Pasauline optometrijos diena, padėkoti už tai, ką Jūs darote kasdien, padėdami žmonėms visame pasaulyje matyti geriau. 2020 metai – tai gero regėjimo metai, kuomet dėmesys atkreipiamas į regą, suteikiama proga garsiai kalbėti apie regėjimo ir akių sveikatos problemas.

 

2019 m. spalio mėnesį Pasaulio Sveikatos Organizacijos (WHO) išleistas pranešimas apie regėjimą (World Report on Vision) yra galimybė optometrininkams. Aš manau, kad tai šansas optometrininkams aktyviai įsitraukti ir dalyvauti sprendžiant daugelį regėjimo problemų, kurios aprašytos pranešime. Turime suvokti, kad regėjimo ir akių sveikatos problemų mastas yra kur kas didesnis, nei kada manėme. Optometrija turėtų būti įtraukta į šių problemų sprendimą.

 

Paskelbtame pranešime pabrėžiama, kad nekoreguojamos refrakcijos ydos, įskaitant presbiopiją, pasireiškia daugiau žmonių, nei kad aprašoma literatūroje. Taip pat, kadangi optometrininkai atsakingi už visapusišką pacientų akių priežiūrą, mes galime tapti prevencijos, diagnostikos ir nukreipimo į gydymo įstaigas (dėl tokių ligų kaip diabetinė retinopatija, AMD, katarakta) grandimi.

 

Apie save visada galvojau – esu pirminės akių priežiūros paslaugų dalis. Vykdydama savo pareigas, manau, kad esu atsakinga už paciento anamnezę, ištyrimą, kurį sudaro refrakcijos vertinimas ir akių sveikatos vertinimas. Mes, optometrininkai, galime nustatyti matymo problemas anksti, kas sąlygoja geresnius gydymo rezultatus. Svarbu atkreipti dėmesį ir supažindinti pacientus su ligų prevencinėmis priemonėmis. Savo pacientams pabrėžiu sveiko gyvenimo būdo, ypač rūkymo atsisakymo, svarbą, nes tai gali padėti išvengti diabeto (įskaitant diabetinę retinopatiją) ar hipertenzijos. Tai daugeliui mano pacientų padėjo pagerinti regėjimą ir akių sveikatos būklę.

 

Galiausiai, kaip optometrininkė, manau, kad labai svarbu prižiūrėt ir pacientus, turinčius regėjimo negalią ar aklumą, kurių nebuvo galima išvengti. Pradėjus dirbti, visą dėmesį bandžiau sutelkti ten, kur galėjau save realizuoti geriausiai. Pasirinkau vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą bei silpnaregių reabilitacijos paslaugas. Tai paslaugų dalis, kuriomis siekiame padėti žmonėms ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.

 

Dar kartą noriu visus Jus pasveikinti su Pasauline optometrijos diena! Padėkime kuo daugiau žmonių pasaulyje matyti geriau!

 

https://www.iapb.org/news/primary-care-role-of-optometrists/?fbclid=IwAR2YNwwihlBlSi5-dVDoioz1hu_p4B4dG1If2eGSNB7JXIFxsB3o-gHajl0

 

Vertė: optometrininkas M. Remeika

Lietuvos optometrininkų asociacijos organizuojamas tarptautinis renginys
Lietuvos optometrininkų asociacijos organizuojamas tarptautinis renginys

Lietuvos optometrininkų asociacija organizuoja ir kviečia Jus į Tarptautinę konferenciją „Optometrininkas – sveikatos priežiūros specialistas: nauji iššūkiai ir galimybės“, kuri įvyks 2020 m. kovo 22 d. Kaune „Park Inn by Radisson“ konferencijų centre.

 

Dėl neapibrėžtos ir besikeičiančios COVID-19 infekcijos epidemiologinės situacijos Lietuvoje ir pasaulyje

 

                                                             RENGINYS  ATŠAUKTAS

 

Dėl kito susitikimo informuosime Jus iš anksto. Sekite Lietuvos optometrininkų asociacijos (LOA) naujienas.

 

Ne LOA narius prašome susisiekti tel. +370 686 84452 arba el. paštu: optometrininkuasociacija@gmail.com

 

Lietuvos optometrininkų asociacijos organizuojamas renginys
Lietuvos optometrininkų asociacijos organizuojamas renginys

2019 metų kovo 3 dieną Vilniuje Panorama Hotel Lietuvos optometrininkų asociacija kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų institutu organizavo pirmąją savo veiklos istorijoje konferenciją “Diplopijos korekcija prizmėmis”, kurią skyrė artėjančiam Vilniaus universiteto 440-ąjam jubiliejui. Konferencija sulaukė didelio susidomėjimo Lietuvos optometrijos specialistų ir gydytojų oftalmologų tarpe – susirinko 120 dalyvių. Pirmąją Lietuvos optometrininkų asociacijos konferenciją atidarė asociacijos prezidentė Vaida Kačergienė, susirinkusius dalyvius pasveikino VU MF Sveikatos mokslų instituto direktorė prof. dr. Natalja Fatkulina. Konferencijos metu savo unikalia patirtimi pasidalino ir pranešimą tema „Diplopijos korekcija prizmėmis“ skaitė VU MF lekt. med. m. dr. gyd. Eglė Danielienė. Taip pat pranešimą „Optometrijos studijų ir kvalifikacijos kėlimo kursų Vilniaus universitete aktualijos“ skaitė VU MF doc. med. m. dr. Saulius Galgauskas. UAB Litopt atstovė Saulė Malinauskienė pristatė Biofinity kontaktinių lęšių šeimą. Konferencijos dalyviai ir lektoriai aptarė aktualius profesinės veiklos klausimus, pasidalijo patirtimi bei išreiškė didelę viltį dėl naujos Optometrijos bakalauro studijų programos VU Medicinos fakultete atsiradimo ir sveikatos mokslų krypties optometrijos specialistų ruošimo, taip pat su nekantrumu laukia kvalifikacijos kėlimo kursų programos optometrininkams pradžios.

 

Renginio rėmėjai:

 

 

 

 

 

Optometrininkų asociacijos profesinio tobulinimo renginiai

2018 m. spalio 7 d. VU Medicinos fakultete Optometrininkų asociacija, bendradarbiaudama su kompanija ALCON, asociacijos nariams organizavo profesinį seminarą tema "Binokulinių funkcijų vertinimas, parenkant korekciją". Seminarą vedė ilgametę optometrininko darbo patirtį turinti kolegė iš Latvijos, ALCON kompanijos lektorė Kristine Detkova. Seminaro dalyviams įteikti pažymėjimai.

plačiau