Naujienos

Optometrijos specialistų licencijavimas

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradedamos išduoti asmens sveikatos priežiūros specialisto licencijos pagal įgytą profesinę kvalifikaciją (optometrija). https://vaspvt.gov.lt/node/1530

 

Naudotojo instrukcija - licencijos išdavimas deklaracijos pagrindu: LICREG deklaracija

Kovo 23-oji - Pasaulinė optometrijos diena

Mieli optometrininkai! Sveikinu Jus su mūsų profesine švente! Linkiu, kad atlikdami savo pareigas visada sulauktumėte malonaus grįžtamojo ryšio, o Jūsų prasmingas darbas neliktų nepastebėtas ir visada būtų įvertintas. Tegu Jus kasdienėje veikloje lydi profesinė sėkmė, neblėstanti energija ir pasitikėjimas savimi. Giedros nuotaikos ir sėkmės Jūsų darbuose!

 

Vaida Kačergienė

Asociacijos prezidentė

 

 

Lietuvos optometrininkų asociacijos organizuojamas renginys
Lietuvos optometrininkų asociacijos organizuojamas renginys

Lietuvos optometrininkų asociacija organizuoja ir kviečia Jus į nuotolinę konferenciją "OPTOMETRININKO PRAKTIKOS AKTUALIJOS", kuri įvyks 2021 m. kovo 28 d. Prieš konferenciją įvyks eilinis visuotinis Asociacijos narių susirinkimas nuotoliniu būdu ZOOM platformoje nuo 9:00 iki 9:30 val. REGISTRACIJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artėja optometrininkų ir kitų asmens sveikatos priežiūros specialistų licencijavimas
Registracijos sistema dėl profilaktinio COVID-19 testavimo
NAUDOTOJO INSTRUKCIJA - SPAUDO NUMERIO SUTEIKIMAS
ECOO 4-asis mėlynosios knygos (Blue Book) leidimas. Nauji lyginamieji duomenys apie optikos ir optometrijos situaciją Europoje

Lietuvos duomenys apie optometrijos situaciją pirmą kartą įtraukti į europinio masto leidinį:

https://www.ecoo.info/wp-content/uploads/2020/10/ECOO-BlueBook-2020_website.pdf

Optometrininko vaidmuo pirminėje asmens sveikatos priežiūroje
Optometrininko vaidmuo pirminėje asmens sveikatos priežiūroje

 

Kovo 23-oji – Pasaulinė optometrijos diena

 

Minėdama Pasaulinę optometrijos dieną, Ilinojaus Optometrijos koledžo profesorė Sandra Block pabrėžia optometrijos specialistų svarbą pirminėje regėjimo priežiūroje.

 

Visų pirma, norėčiau pasveikinti visus optometrininkus su Pasauline optometrijos diena, padėkoti už tai, ką Jūs darote kasdien, padėdami žmonėms visame pasaulyje matyti geriau. 2020 metai – tai gero regėjimo metai, kuomet dėmesys atkreipiamas į regą, suteikiama proga garsiai kalbėti apie regėjimo ir akių sveikatos problemas.

 

2019 m. spalio mėnesį Pasaulio Sveikatos Organizacijos (WHO) išleistas pranešimas apie regėjimą (World Report on Vision) yra galimybė optometrininkams. Aš manau, kad tai šansas optometrininkams aktyviai įsitraukti ir dalyvauti sprendžiant daugelį regėjimo problemų, kurios aprašytos pranešime. Turime suvokti, kad regėjimo ir akių sveikatos problemų mastas yra kur kas didesnis, nei kada manėme. Optometrija turėtų būti įtraukta į šių problemų sprendimą.

 

Paskelbtame pranešime pabrėžiama, kad nekoreguojamos refrakcijos ydos, įskaitant presbiopiją, pasireiškia daugiau žmonių, nei kad aprašoma literatūroje. Taip pat, kadangi optometrininkai atsakingi už visapusišką pacientų akių priežiūrą, mes galime tapti prevencijos, diagnostikos ir nukreipimo į gydymo įstaigas (dėl tokių ligų kaip diabetinė retinopatija, AMD, katarakta) grandimi.

 

Apie save visada galvojau – esu pirminės akių priežiūros paslaugų dalis. Vykdydama savo pareigas, manau, kad esu atsakinga už paciento anamnezę, ištyrimą, kurį sudaro refrakcijos vertinimas ir akių sveikatos vertinimas. Mes, optometrininkai, galime nustatyti matymo problemas anksti, kas sąlygoja geresnius gydymo rezultatus. Svarbu atkreipti dėmesį ir supažindinti pacientus su ligų prevencinėmis priemonėmis. Savo pacientams pabrėžiu sveiko gyvenimo būdo, ypač rūkymo atsisakymo, svarbą, nes tai gali padėti išvengti diabeto (įskaitant diabetinę retinopatiją) ar hipertenzijos. Tai daugeliui mano pacientų padėjo pagerinti regėjimą ir akių sveikatos būklę.

 

Galiausiai, kaip optometrininkė, manau, kad labai svarbu prižiūrėt ir pacientus, turinčius regėjimo negalią ar aklumą, kurių nebuvo galima išvengti. Pradėjus dirbti, visą dėmesį bandžiau sutelkti ten, kur galėjau save realizuoti geriausiai. Pasirinkau vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą bei silpnaregių reabilitacijos paslaugas. Tai paslaugų dalis, kuriomis siekiame padėti žmonėms ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.

 

Dar kartą noriu visus Jus pasveikinti su Pasauline optometrijos diena! Padėkime kuo daugiau žmonių pasaulyje matyti geriau!

 

https://www.iapb.org/news/primary-care-role-of-optometrists/?fbclid=IwAR2YNwwihlBlSi5-dVDoioz1hu_p4B4dG1If2eGSNB7JXIFxsB3o-gHajl0

 

Vertė: optometrininkas M. Remeika