Sveikos akys - sveikas regėjimas - sveikas gyvenimas
  • optometrininkuasociacija@gmail.com

Kas yra optometrininkas

Pasaulio Sveikatos organizacijos duomenimis, vis daugiau žmonių skundžiasi silpstančiu regėjimu, o dėl šios priežasties kenčia jų gyvenimo kokybė. Silpnėjančia rega besiskundžiančių gyventojų skaičius ne tik didėja, bet ir jaunėja. LR Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje yra apie 40 proc. vaikų (nuo 0 iki 17 m.), turinčių regos problemų, o suaugusiųjų tarpe (nuo 18m. ir vyresni) šis skaičius siekia 20 proc. Prognozuojama, kad šie skaičiai dar padidės, dėl naujai atsirandančių akių ligų. Silpnėjančio matymo problemą įtakoja iš esmės pasikeitęs žmogaus gyvenimo būdas: vis daugiau laiko praleidžiama dirbant kompiuteriu, žiūrint televizorių ar naudojantis kitomis išmaniosiomis technologijomis, patiriamas stresas, nepakankamas poilsis, nepakankamas buvimas lauke ir žiūrėjimas į horizontą, per mažas fizinis aktyvumas. Dėl pasikeitusios visuomenės elgsenos, potencialių optikos priemonių naudotojų nuolatos daugėja. Todėl optometrijos specialistai tampa itin paklausūs, patogiai ir greitai pasiekiami visiems, susiduriantiems su regos ar akių sveikatos problemomis.
Esama situacija ir teisinė aplinka Lietuvoje diktuoja kitus reikalavimus, būtinus optometrininkui, jį matant ne kaip fizikos mokslų specialistą, o kaip asmens sveikatos priežiūros sistemos atstovą su jam deleguotomis asmens sveikatos priežiūros kompetencijomis. Šiandien optometrininko profesijai įgyti nebepakanka fizikos krypties studijų, todėl nuo 2021 m. Vilniaus universiteto Medicinos falultete startavo nauja ir vienintelė tokio tipo programa Lietuvoje, kuri rengia optometrijos specialistus, įgyjančius biomedicininį išsilavimą. Optometrininkas, įgijęs daugiau klinikinių žinių, savo praktikoje atlieka pirminę akių ir regos sveikatos priežiūrą, o atsiradus abejonėms, tikslingai nukreipia pacientus oftalmologo konsultacijai, medikamentiniam ar chirurginiam gydymui. Toks akių sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimas operatyviai ir efektyviai gali užkirsti kelią daugeliui akių ligų, jas kuo anksčiau aptinkant, laiku paskiriant reikalingą gydymą ir ilgiau išlaikant darbingais bei aktyviais mūsų visuomenės narius.
Kas yra optometrininkas?

Optometrininkas - regos ištyrimo ir korekcijos specialistas.

Turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą, nuolat tobulinantis savo profesinę kvalifikaciją seminaruose, kvalifikaciniuose kursuose bei konferencijose.

Sekantis naujienas ir mokslo bei technologijų pasiekimus regos ir optikos srityse, neatsiliekantis nuo naujausių regos korekcijos tendencijų.

Nuostabus vaizdas
Nuostabus vaizdas

Kodėl aš čia?

Kodėl aš čia?

Esu čia tam, kad suteikčiau Jums individualią konsultaciją ir atlikčiau pirminę Jūsų akių bei regos apžiūrą prieš įsigyjant regos korekcijos priemonę (akinius ar kontaktinius lęšius), taip pat užsukus tik profilaktiniam regos testui.

Nuostabus vaizdas

Ką aš atlieku?

Ką aš atlieku?

Aš atliksiu išsamią apklausą apie Jūsų bendrą ir akių sveikatos būklę, ištirsiu ir išmatuosiu Jūsų regą, nustatysiu jos ydą, įvertinsiu abiakio (binokulinio) matymo funkcijas taip pat atliksiu įvairius testus pagal individualią kiekvieno paciento situaciją.

kas yra optometrininkas

Mane dažniausiai sutiksite optikos salono regos patikros kabinete.

lt_LT